Ars Tattoo - Sklep ze sprzętem i akcesoriami do tatuażu

0 PLN

Aktualności

Co to jest second skin?🤔

Co to jest second skin?🤔

Czym jest second skin i jak go używać

Second skin, folia ochronna, opatrunek, protective film, film ochronny, czyli tzw. druga skóra, to potoczna nazwa dla medycznych opatrunków ochronnych nowej generacji, wykonanych z bardzo cienkiej folii poliuretanowej. Popularnym opatrunkiem tego typu jest Tattoo Eazer Protective Film, który wykonany jest z matowej folii najwyższej jakości. Protective Film to samoprzylepny, przezroczysty i elastyczny opatrunek, zapewniający idealne środowisko podczas początkowego etapu gojenia rany powstałej w wyniku tatuowania. Dzięki unikalnym właściwością zastosowanego materiału jest w pełni oddychający, umożliwia cyrkulacje powietrza i wilgoci między raną a środowiskiem zewnętrznym. Doskonale chroni przed otarciami oraz zapewnia antybakteryjną barierę, która zapobiega przedostawaniu się patogenów i zewnętrznych zanieczyszczeń.

Lekki i elastyczny

Film ochronny Tattoo Eazer bardzo dobrze dopasowuje się do trudnych kształtów ciała, jest lekki i elastyczny, nie krępuje ruchów i nie przeszkadza podczas codziennych czynności, nie powoduje odparzeń, jest praktycznie niewidoczny. Z powodzeniem można nosić go pod ubraniami i nie martwić się, że koszulka, czy spodnie wybrudzą się tuszem lub krwią.

Wodoodporny

Dobrej jakości opatrunki są wodoodporne, dzięki czemu nie przeszkadzają w codziennej higienie i nie trzeba go zdejmować podczas kąpieli. Należ jednak, jak nie jest to konieczne, unikać namaczania opatrunku.

Jak używać? Naklejanie zaraz po tatuowaniu

Możliwe jest naklejenie opatrunku zaraz po wykonaniu tatuażu, przez tatuatora, ale tylko gdy wcześniej zostanie zastosowany Tattoo Eazer Finish, który czasowo zahamuje krwawienie i wysięk osocza. Ponieważ pod opatrunkiem zbiera się płyn, trzeba go wymieniać po upływie około 24 godzin. Po zdjęciu second skina, należy przemyć tatuż, dokładnie osuszyć i przykleić nowy opatrunek.

Naklejanie po 24 godzinach

Po wykonaniu tatuażu należy odczekać aż, ze skóry przestanie sączyć się krew i osocze (od 6 do 24 godzin). Następnie należy delikatnie przemyć i osuszyć wytatuowaną skórę. Do przemywania najlepiej użyć delikatnej pianki Tattoo Eazer Foam, która dodatkowo dezynfekuje i łagodzi podrażnioną skórę.

Ochrona do 5 dni

Opatrunek Tattoo Eazer można używać bez konieczności zmiany, od 3 do 5 dni, jednak dużo zależy od tego jak przebiegać będzie proces gojenia tatuażu. Może zdarzyć się, że w między czasie będzie konieczna zmiana opatrunku. Opatrunek może odkleić się samoistnie, co się bardzo rzadko zdarza lub zbierze się pod nim płyn, wtedy trzeba niezwłocznie zmienić opatrunek na nowy. Nie należy naklejać filmu ochronnego gdy tatuaż zaczyna się już łuszczyć.

Jak nakleić?

Odmierz i odetnij odpowiednią wielkość opatrunku uwzględniając co najmniej 1 cm margines od krawędzi. Zdejmij papier ochronny i przyłóż klejącą stroną do skóry. Dociśnij dokładnie, a następnie zdejmij warstwę ochronną (folia z nadrukiem). Na skórze powinna zostać cienka matowa folia. Opatrunek należy zmienić gdy zbierze się pod nim duża ilość płynu. W sytuacji kiedy nastąpi reakcja alergiczna należy go niezwłocznie zdjąć. Reakcje alergicznie występują niezwykle rzadko ponieważ w opatrunku Tattoo Eazer Protective FIlm zastosowany został hypoalergiczny klej medyczny.

Jak zdjąć?

Opatrunek zawsze zdejmuj pod bieżącą, letnią wodą. Zapobiegniesz w ten sposób nadmiernemu bólowi, podrażnieniu oraz uszkodzeniu świeżego tatuażu. Delikatnie odklejaj rogi i krawędzie w kierunku środka opatrunku. Drugi spoób to, odklejenie folii pociągając jednym ruchem ręki, za dolną krawędź. Po odklejeniu opatrunku może wystąpić lekkie zaczerwienienie co jest to zupełnie naturalne.

Instrukcja naklejania Tattoo Eazer Protective Film

Po zdjęciu

Po zdjęciu second skina tatuaż jest już wstępnie zagojony. Teraz rozpoczynasz standardową pielęgnację, przemywając i smarując kremem na zmianę, 3-4 razy dziennie, aż do całkowitego wygojenia. Najlepiej sprawdzi się do tego pianka i krem Tattoo Eazer Cosmetics. Więcej informacji na temat pielęgnacji świeżego tatuażu, znajdziesz w odzielnym artykule Jak dbać o świeży tatuaż?

 

Produkty które przydadzą Ci się podczas procesu gojenia tatuażu

Teraz możesz kupić je ze zniżką -5%. Podczas składania zamówienia użyj kodu: TATEAZER5

Tattoo Eazer FoamTattoo Eazer FinishTattoo Eazer Protective FilmTattoo Eazer Cream