Ars Tattoo - Sklep ze sprzętem i akcesoriami do tatuażu

0 PLN

Aktualności

Jak dbać o świeży tatuaż?🤔 Krótki poradnik dla początkujących i nie tylko

Jak dbać o świeży tatuaż?🤔 Krótki poradnik dla początkujących i nie tylko

Jak dbać o świeży tatuaż? Krótki poradnik dla początkujących i nie tylko

Na te pytanie odpowiedzi powinien udzielić wam tatuator, u którego właśnie zrobiliście sobie tatuaż. Każdy tatuator ma swoją metodę, gojenia swoich dzieł i powinniście trzymać się jego zaleceń. Na tym moglibyśmy zakończyć. Jednak postaramy się, przedstawić poniżej kilka swoich wskazówek, jak powinno się dbać o świeży tatuaż, abyście mieli szerszy obraz na to zagadnienie.

Po pierwsze, świeży tatuaż to nic innego jak otwarta rana ale nie taka zwykła, to rana do której zostało wprowadzone ciało obce pod postacią cząsteczek pigmentu, których nasze ciało będzie próbowało się pozbyć. Dlatego o taką ranę trzeba należycie zadbać od samego początku. W zależności od wielkości tatuażu, proces gojenia będzie przebiegał inaczej. Dobrze wykonany tatuaż, będzie goił się bez problemów więc wystarczy mu tylko w tym pomóc i nie przedobrzyć.

Jeszcze w studio

Tatuator zaraz po zrobieniu tatuażu, starannie przemywa i przeciera wytatuowaną skórę ze wszystkich pozostałych resztek. Używa do tego np pianki Tattoo Eazer Foam, która dezynfekuje i łagodzi opuchliznę. Potem osusza i daje mu chwilę "odpocząć". Często tatuatorzy, na koniec używają specjalnego płynu zamykającego pory skóry, aby zahamować krwawienie oraz wysięk osocza. Taki środek na zakończenie tatuowania, popularny wśród tatuatorów, to Tattoo Eazer Finish lub Tattoo Eazer Silver Healing. Po wyschnięciu, tatuaż owijany jest folią (folia do tatuażu). Tatuator, po tatuowaniu, może zamiast foli, zastosować specjalny opatrunek, tzw. "second skin" (druga skóra). Jeden z lepszych opatrunków na rynku to Tattoo Eazer Protective Film. Te nowoczesne opatrunki zyskują na popularności ze względu na swoje właściwości i wygodne użytkowanie. Przed naklejeniem takiego opatrunku na tatuaż, konieczne jest zastosowanie wspomnianych wcześniej płynów Tattoo Eazer. Inaczej pod opatrunkiem szybko zbierze się duża ilość płynu i opatrunek samoistnie się odklei. Pod prawidłowo przyklejonym opatrunkiem, płyn zbiera się dopiero po kliku godzinach i wtedy powstaje "poduszka", jest to całkowicie normalne i nie należy się tym przejmować. Opatrunek trzeba wtedy wymienić na nowy. Zastosowanie przez tatuatora, już na samym początku, profesjonalnych produktów, będzie miało znaczący wpływ na dalszy proces gojenia tatuażu.

Po powrocie do domu

Po powrocie do domu, jeżeli tatuaż macie owinięty zwykłą folią, wymieniacie ją od razu na nową i powtarzajcie to, co 3-4 godziny, przez pierwszą dobę. W tym czasie tatuażu niczym się nie smaruje. Pozostawienie tatuażu pod folią na zbyt długi czas, może spowodować odparzenie skóry, dlatego nie może to trwać więcej niż 4 godziny. Jeżeli tatuator nakleił wam opatrunek ochronny, z jego wymianą najlepiej poczekać 24 godziny, chyba że, będzie taka konieczność to należy zmienić go wcześniej. Opatrunek należy zdejmować pod letnią, bieżącą wodą, najlepiej pod prysznicem. Można zdejmować go na dwa sposoby. Pierwszy, odklejanie zaczyna się od krawędzi, powoli w kierunku środka. Drugi, odklejanie zaczyna się od dolnej krawędzi i ściąga się opatrunek jednym ruchem ręki, w dół. Przed każdym ponownym nałożeniem, czy to folii, czy to opatrunku ochronnego, należy dokładnie przemyć tatuaż letnią wodą z dodatkiem np pianki Tattoo Eazer Foam, która doskonale oczyści i zmniejszy opuchliznę.

Po 24 godzinach

Po 24 godzinach, można wymienić albo nakleić pierwszy opatrunek Tattoo Eazer na kolejne kilka dni i mieć święty spokój. Oczywiście, uprzednio przemywając i osuszając tatuaż miękkim ręcznikiem, papierowym lub materiałowym. Osuszamy delikatnie poklepując, w żadnym wypadku nie trzemy. Przed naklejeniem opatrunku niczym nie smarujemy. Opatrunek Tattoo Eazer Protective Film jest delikatny, elastyczny, praktycznie niewidoczny, nie krępuje ruchów i nie przeszkadza, jest wodoszczelny oraz oddychający. Stwarza świetne warunki do gojenia tatuażu. Oczywiście może zdarzyć się, że będzie konieczna wymiana opatrunku wcześniej. Drugim rozwiązaniem jest, pozostawienie tatuażu odsłoniętego. Wtedy tylko przemywasz go i smarujesz, 3-4 razy dziennie, najlepiej kremem Tattoo Eazer. Tattoo Eazer Cream to krem o naturalnym składzie, bardzo dobrze nawilżający i niedopuszczający do przesuszenia. Można go stosować od razu po 24 godzinach. Folią owijasz kiedy jest to konieczne, zakupy, praca, spanie itd. Folie stosujemy maksymalnie 4 dni a po tym czasie dalej starannie przemywamy i smarujemy.

Gdybyście zdecydowali się na opatrunek ochronny typu "second skin" Tattoo Eazer, to pamiętaj, że można go nosić maksymalnie do 5 dni. Po tym czasie należy go odkleić i pielęgnować tatuaż, przemywając i kremując według powyższych wskazówek. Opatrunek służy do zabezpieczenia tylko świeżego tatuażu, kiedy jest najbardziej podatny na zanieczyszczenia i uszkodzenia. Więcej informacji na temat opatrunków "second skin" znajdziecie w odzielnym artykule Co to jest second skin?

Czego nie robić

Ważne żeby podczas gojenia, nie drapać tatuażu, unikać ocierania oraz mechanicznych uszkodzeń. Nie wystawiać tatuażu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Unikać długich kąpieli, nie przemaczać wytatuowanej skóry. Unikać basenów i innych zbiorników wodnych oraz zanieczyszczonych miejsc. Unikać wysiłku fizycznego, przy tatuażu na ręku, nie trenuj rąk, przy tatuażu na nodze, nawet chodzenie może spowodować opuchnięcie i komplikacje w gojeniu. Nie noś obcisłych ubrań, które będą podrażniać skórę.

Podsumowanie

Pierwsze tygodnie są najważniejsze w procesie gojenia tatuażu. W tym czasie na prawdę warto przyłożyć się do codziennej pielęgnacji tatuażu. Niewielki tatuaż goi się około miesiąc, większy nawet do 3 miesięcy. Trochę czasy musi upłynąć, zanim skóra całkowicie zregeneruje się i odbuduje. Pamiętaj, że dbanie o świeży tatuaż jest kluczowe dla jego trwałości i wyglądu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki infekcji, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, gorączka lub ból, skontaktuj się natychmiast z lekarzem.

Produkty które przydadzą Ci się podczas procesu gojenia tatuażu

Teraz możesz kupić je ze zniżką -5%. Podczas składania zamówienia użyj kodu: TATEAZER5

Tattoo Eazer FoamTattoo Eazer FinishTattoo Eazer Protective FilmTattoo Eazer Cream