Ars Tattoo - Sklep ze sprzętem i akcesoriami do tatuażu

0 PLN

Aktualności

Jaką maszynkę do tatuażu wybrać na początek?🤔

Jaką maszynkę do tatuażu wybrać na początek?🤔

Maszynka do tatuażu to podstawowe narzędzie pracy każdego tatuatora, bez maszynki, tatuowanie jest praktycznie niemożliwe. Wybór i zakup maszynki dla początkującego tatuatora to nie lada wyzwanie i może nastręczyć wielu trudności i pytań, na które ciężko będzie znaleźć w internecie odpowiedź. Jaka maszynka będzie najlepsza na początek? Ile będzie kosztować? Czy wybrać tańszą, czy droższą? Itd. Jako sklep ze sprzętem do tatuażu, dziennie otrzymujemy kilkanaście zapytań i próśb o pomoc w doborze sprzętu do tatuażu. Dlatego też postanowiliśmy napisać o tym kilka słów. Kierując się naszym wieloletnim doświadczeniem, odpowiemy na te i wiele innych pytań. Podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę, wybierając swoją pierwszą maszynkę do tatuażu. Zaczynamy!

Podział maszynek

Zacznijmy od podstaw i sprawdźmy jaki jest podział maszynek ze względu na ich budowę i sposób działania.

Maszynki cewkowe

Maszynki cewkowe to najtańsza opcja, można kupić maszynkę już za niecałe 150 złotych. Tanie maszynki cewkowe polecamy osobom o mniej zasobnym portfelu lub dla osób mocno niezdecydowanych, które nie chcą od razu wydawać kupy pieniędzy i mających z tyłu głowy myśl "a może jednak tatuowanie nie będzie dla mnie". Za kilkaset złotych można już skompletować sprzęt do tatuowania lub kupić w pełni gotowy zestaw, przygotowany przez nasz sklep. Gotowe zestawy do tatuażu. Wbrew różnym opiniom, dobrze przygotowana i ustawiona tania maszynka cewkowa, może posłużyć zarówno do nauki na sztucznej skórze jak i do późniejszej nauki na prawdziwej skórze. Oczywiście są też dużo droższe maszynki cewkowe, na przykład takich producentów jak Sirius Tattoo Equipment , Pirat Machines lub Sunskin Tattoo Equimpment, które wykonane są z dbałością o każdy detal a ich ustawienia są perfekcyjne. Nie ma co ukrywać, im droższa maszynka, tym jej wykonanie i praca będzie lepsza a nauka na takiej maszynce będzie przyjemniejsza i mniej problematyczna. Wszystkie maszynki cewkowe charakteryzują się głośną pracą i dużymi wibracjami. W zależności od kształtu i materiału z którego wykonana jest rama maszynki, mogą być one duże i ciężkie, albo małe i lekkie. Dużą zaletą maszynek cewkowych jest możliwość wymiany każdego elementu konstrukcji, kiedy ten zostanie zużyty lub uszkodzony. Maszynki cewkowe można w dowolny sposób ustawiać i regulować a także, modyfikować wymieniając elementy, takie jak np cewki, które mogą mieć różne uzwojenie lub kotwy, które mogą mieć różny ciężar. W ten sposób można dopasować maszynkę cewkową jeszcze bardziej do własnych potrzeb. Niestety nie jest to łatwa sztuka i coraz mniej osób to potrafi wykonać. Wprawiony tatuator może posiadać nawet kilka maszynek cewkowych, każdą ustawioną idealnie pod konkretny rodzaj pracy. Maszynki cewkowe przystosowane są do pracy igłami standardowymi, nie sprawdzą się w nich igły typu kartridż.

Sprawdź maszynki cewkowe

maszynka cewkowa do tatuażumaszynka cewkowa do tatuażumaszynka cewkowa do tatuażumaszynka cewkowa do tatuażu

Maszynki rotacyjne

Maszynki dla osób z większym budżetem i bardziej zdecydowanych, być może chcących w przyszłości zarabiać na wykonywaniu tatuażu. Podstawową, tanią maszynkę rotacyjną można kupić już za około 500 zł. Nasza marka maszynek rotacyjnych Zenith oferuję pełen wachlarz maszynek, od podstawowych i tanich, do droższych, dla bardziej wymagających użytkowników. Maszynki rotacyjne są dużo łatwiejsze w obsłudze i bardziej uniwersalne. Mają zdecydowanie mniejsze wibracje i są lżejsze od maszynek cewkowych. Jedyną maszynką, bez żadnego ustawiania, można wykonać kontur, wypełnienie lub cienie. Tatuator będzie musiał regulować tylko napięcie na zasilaczu i wysunięcie igły. Początkująca osoba nie będzie musiał zmagać się z wieloma ustawieniami tak jak w przypadku maszynek cewkowych, ponieważ maszynki rotacyjne nie mają takich ustawień. Wyjątkiem będą maszynki, w których będzie możliwość regulacji skoku lub twardości bicia. Wybierając maszynkę rotacyjną warto zwrócić uwagę na długość zastosowanego skoku, moc silnika i wszystkie dodatkowe funkcje, aby nie kupić maszynki którą będzie nieodpowiednia dla osoby początkującej. Maszynki rotacyjne mogą być zarówno na igły standardowe jak i kartridże.

Sprawdź maszynki rotacyjne

maszynka rotacyjna do tatuażumaszynka rotacyjna do tatuażumaszynka rotacyjna do tatuażumaszynka rotacyjna do tatuażu

Maszynki typu Pen

Maszynkę typu Pen można kupić już za około 600 zł. Tak jak w przypadku klasycznych maszynek rotacyjnych, są łatwe w obsłudze i są z reguły uniwersalne. Z reguły, ponieważ mogą posiadać różne skoki igły, od 2.5 do 5 mm. Trzeba zwrócić na to uwagę podczas wybierania maszynki. Uniwersalny skok, wystarczający dla osoby początkującej to 3.5 mm. Bardziej zaawansowane maszynki typu pen, posiadają mechanizmy pozwalające na regulowanie skoku, a nawet twardości bicia. Maszynki Pen, dzięki swoim unikatowym kształtom, przypominającym grubego markera, są jeszcze wygodniejsze, lepiej wyważone i nie męczą dłoni. Ma to znaczący wpływ na komfort pracy.

Sprawdź maszynki typu Pen

maszynka rotacyjna do tatuażumaszynka rotacyjna do tatuażumaszynka rotacyjna do tatuażumaszynka rotacyjna do tatuażu

Maszynki bezprzewodowe

Maszynki bezprzewodowe to najwyższa półka wśród maszynek do tatuażu. Ich ceny zaczynają się od około 1400 zł. Za ciut większa cenę, tatuator uzyskuje całkowitą swobodę w tatuowaniu, pozbywając się plączących kabli. Od standardowych maszynek rotacyjnych i penów różnią się przede wszystkim sposobem zasilania, a droższe, bardziej zaawansowane maszynki, jak np Fk Irons Flux Max, "uczą się" i optymalizują swoją pracę pod kątem preferencji tatuatora. Do najdroższych maszynek bezprzewodowych do tatuażu zaliczają się maszynki marki Cheyenne oraz Fk Irons. Maszynki bezprzewodowe nie są zasilane przyłączem z zasilacza tylko akumulatorami. W tych maszynkach warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych akumulatorów i ich pojemność. Możemy tutaj rozróżnić trzy rozwiązania. Pierwsze z nich to ogniwa wbudowane na stałe, bez możliwości wymiany przez użytkownika. Ogniwa są dużej pojemności więc starczają nawet do 6-8 godzin pracy. Drugie to, ogniwa umieszczone w wymienialnych modułach. W komplecie z maszynką może być jeden lub dwa takie moduły. Dodatkowy moduł daje pewność, że tatuator nie zostanie podczas sesji bez zasilania. Trzecie rozwiązanie to wymienne akumulatorki, zwane potocznie "paluszkami", których można mieć pod ręką kilka sztuk. Dla osoby początkującej może okazać się, że ilość i pojemność akumulatorów będzie drugorzędna, ponieważ nie będzie wykonywać wielogodzinnych sesji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że może to zmienić się z czasem, kiedy zaczniesz tatuować dłużej. Ponadto można rozróżnić kilka systemów sterowania maszynkami bezprzewodowymi, od klasycznych przycisków, dotykowych wyświetlaczy, po sterowanie jednym przyciskiem i ruchem ręki, tak jak w maszynce Zenith Infinite 2.

Sprawdź maszynki bezprzewodowe

bezprzewodowa maszynka do tatuażubezprzewodowa maszynka do tatuażubezprzewodowa maszynka do tatuażubezprzewodowa maszynka do tatuażu

Jaką maszynkę wybrać na początek?

Jaką w takim razie wybrać maszynkę na początek? Jeszcze kilka lat temu, w świecie tatuażu funkcjonowało przekonanie, że pierwszą maszynką powinna być maszynka cewkowa, że tylko taka maszynka pozwoli poczuć, czym tak naprawdę jest tatuowanie. Ten dźwięk i wibracje oraz obsługę i umiejętność ustawienia maszynki cewkowej powinien znać każdy tatuator. Po pojawieniu się w sprzedaży maszynek rotacyjnych, tatuatorzy patrzyli na nie z przymrużeniem oka i raczej traktowali je jako ciekawostkę. Szybko jednak to się zmieniło i praktycznie wszyscy tatuatorzy "przesiedli" się na maszynki rotacyjne, peny i maszynki bezprzewodowe a początkujący rozpoczynają przygodę już nie, od maszynek cewkowych ale właśnie, od maszynek rotacyjnych. Teraz już wybór maszynki zależy tylko od waszego podejścia do tematu i budżetu. Jeżeli macie mniej pieniędzy i jesteście niezdecydowani, to możecie wybrać maszynkę tańszą, pamiętając, że nauka na niej może okazać się trochę trudniejsza niż na maszynce droższej a w późniejszym czasie trzeba będzie ją wymienić na lepszy sprzęt. Osobom z większym budżetem i zdecydowanym, polecamy zakup maszynki ze średniej i wyższej półki cenowej. Na takich maszynkach nauka będzie przyjemniejsza i łatwiejsza a koszt zakupu zwróci się gdy tylko zaczniecie tatuować zawodowo.

Więcej pytań?

Zdajemy sobie sprawę, że ten artykuł mógł nie rozwiać wszystkich waszych wątpliwości. Dlatego, jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, na które nie znaleźliście tutaj odpowiedzi, zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi Klienta +48 22 509 69 80, +48 609 322 161, sklep@arstattoo.pl